El Dezenfektan Bilekliği Nasıl Kullanılır?

Aralık 5, 2020

El Dezenfektan Bilekliği Nasıl Kullanılır?

Bulaşıcı hastalıklar söz konusu olduğunda hijyen koşullarının iyileştirilmesi büyük önem taşır. Temas yoluyla bulaşan virüs, bakteri, mikrop gibi patojenlere karşı alınacak en büyük önlem ise sterilizasyondur. Bu patojenler el temasıyla bulaştığı için elleri sık sık dezenfekte etmek gerekir. Alkol bazlı dezenfektanları kullanarak virüs ve bakterilerin etkisini kırmak mümkündür. Bunun yanı sıra elleri düzenli bir şekilde sabunlu su ile yıkamak da bir diğer önlem olacaktır. Bütün bu işlemlerin kolay bir şekilde yapılabilmesi sağlayan el dezenfektan bilekliği sayesinde herkes kişisel hijyenini sağlayabilmektedir.

El Dezenfektan Bilekliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bileklik formundaki tasarımıyla ellerin her an dezenfekte edilebilmesini sağlayan dezenfektan bileklik, kişiye sağladığı konfor ve pratiklik sayesinde büyük fark yaratmaktadır. Bilek kısmını acıtmayan bir tasarıma sahiptir. Hafif olduğundan kişide herhangi bir rahatsızlık hissi uyandırmaz. Evde, iş yerinde, sokakta pratik bir şekilde kullanılabilir. Çabuk deforme olmayan bir yapısı bulunur, uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar. Kullan at türünde bir ürün olmadığı için senelerce aynı verimlilik ile kullanılabilir.

El dezenfektan bilekliği kullanımı oldukça basittir. Bilekliğin alt tarafında bulunan dolum noktasına temizleyici sıvı koyulur. Dezenfektan, kolonya, sabunlu su gibi sıvılar dolum haznesine döküldükten sonra tıpası kapatılır ve kullanıma hazır hale getirilir. Bilekliğin üstünde yer alan düğmeye bastırıldığında dezenfekte sıvı dışarıya doğru püskürtülür. Böylece elleri her ortamda ve her koşulda sterilize etmek kolay hale gelir.

Bileklik dezenfektan aparatının kordon yapısında elastik özellikler bulunur. Bu özellikler sayesinde bilek bölgesine baskı yapmaz. Kordon üzerinde bulunan çıt çıtlar ile her bilek ölçüsüne uygun bir kullanım sağlanır. Çocuklardan yaşlılara her gruptan insan bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilir.

El dezenfektan bilekliği çeşitleri genellikle renk olarak birbirinden ayrılır. Siyah, kırmızı, mavi, yeşil gibi farklı tonlarda dezenfektan bileklik tasarımları bulunabilmektedir.

Bileklikte bulunan tank yaklaşık 60 cc. kadar sıvı alabilmektedir. Bu miktar günlük kullanımlar için yeterlidir. Haznedeki hijyen sıvısı bittiğinde 60 cc. miktarında yeniden dolum yapılır ve yeni kullanıma hazır hale getirilir.

Comments 0

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *