El Dezenfektan Bilekliği Nedir? Ne İşe Yarar?

Aralık 5, 2020

El Dezenfektan Bilekliği Nedir? Ne İşe Yarar?

Coronavirüs salgını ile beraber bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçerek yeni kurallara uyum sağlamamız gerekiyor. Pandemi ile mücadelede kişisel temizliğe önem verilmesi, hijyen kurallarına uyulması oldukça önemli. Özellikle alkol bazlı cilt temizlik ürünlerini kullanarak Coronavirüse karşı önlem alabilmek mümkün. El dezenfektanlarının içinde bulunan bileşenler bakteri, mikrop ve virüsleri yok ederek hastalık oluşumuna engel oluyor. Ancak bu ürünleri sürekli yanımızda taşımamız zor olabilir. Bu nedenle kişiye büyük avantaj sağlayan el dezenfektan bilekliği seçeneğine yönelmek gerekiyor. Bileklik formunda kullanıldığı için her zaman yanımızda taşıyabileceğimiz, hafif ve ergonomik yapısıyla gün boyu tercih edebileceğimiz bu teknoloji sayesinde bulaşıcı hastalıklara karşı kesin bir önlem alınabilecektir.

El Dezenfektan Bilekliği Ne İşe Yarar?

Salgın hastalıklar söz konusu olduğunda en büyük tehlike ellerdedir. Vücudumuzda en çok teması ellerimizle sağlarız. Bu yüzden virüs ve bakteriler el bölgesinde çok daha tehlikeli hale gelir. Elin yüze, ağza, göze, buruna değmesi sonucunda virüsün solunum yollarına kadar inmesi mümkün hale gelir. Bütün bu riskleri bertaraf edebilmek adına el dezenfektanı kullanılması uzmanlarca önerilmektedir. Dezenfektanlarda bulunan alkol bazlı maddeler virüse doğrudan etki ederek oluşabilecek riskleri en aza indirir. El dezenfektan bilekliği de kişilere bu avantajı sağlar.

Bileklik formundaki dezenfektan aparatı 7/24 işlevsel bir şekilde kullanılabilir. Aparatın haznesine su, sabun, dezenfektan gibi maddeler doldurulabilir. Ellerinizi sterilize etmeniz gerektiği zaman aparat yardımıyla kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bileklik dezenfektan aparatının tasarımında konfor esas alınmıştır. Hafif ve bileği rahatsız etmeyen bir tasarıma sahiptir.

El Dezenfektan Bilekliği Nasıl Çalışır?

Hijyen bilekliği olarak bilinen el dezenfektan bilekliği oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Aparatı kullanmaya başlamadan önce sıvı maddenin hazneye doldurulması gerekir. Tercihe göre kolonya, sabun, jel, dezenfektan gibi sıvılar aparatta kullanılabilir. Elinizi temizleme ihtiyacı duyduğunuzda yapmanız gereken tek şey bileklikteki düğmeye basmanız olacaktır. Elinize püskürtülen dezenfektanla kişisel hijyeninizi koruyabilirsiniz. Dezenfektan el bilekliği sıvı haznesi 60 cc. kadardır. Bu miktar bir günlük kullanım için yeterli olacaktır.

Comments 0

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *