Korona Virüsün Dünyada Meydana Getirdiği Gelişmeler

Ocak 7, 2021

Korona Virüsün Dünyada Meydana Getirdiği Gelişmeler

Korona virüs dünyada ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştır. Daha sonrasında ise tüm dünyayı etkisi altına alarak, günlük hayatı etkilemiştir. Bu etkilenmeler sonucunda tüm dünyada yeni gelişmeler, buluşlar ve yenilikler meydana gelmiştir. Korona virüsün tüm dünyadaki etkilerinin en aza inmesine fayda sağlayan bu yenilikler katlanarak artmaktadır.

Korona Virüsle Mücadele İçin Geliştirilen Yenilikler

Artık alıştığımız ve hayatımızı da ona göre şekillendirmeye başladığımız korona virüsün, etkilerini en aza indirmek ve de tamamen ortadan kalkmasını sağlamak amacıyla sürekli bir çok yenilikler yaşanmaktadır. Buna en iyi örnek korona virüsün etkilerinden korunmak amacıyla geliştirilen aşılardır. Üç fazdan oluşan aşı çalışmaları sürecinde üç fazı da tamamlayan aşılar tüm dünyada yavaş yavaş uygulanmaya başlamıştır. Aynı şekilde de ülkemizde, birden fazla aşı geliştirme çalışması sürmektedir. Diğer bir gelişme olarak ise korona virüsün; tespit süresini kısaltarak, doğruluk oranını arttıran yeni bir test sistemi Bilkent Üniversitesi’nin ilgili merkezi tarafından bulunmuştur.

Kullanışlı Bir Yenilik: El Dezenfektan Bilekliği

Korona virüsten korunmak için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de ellerin sürekli olarak dezenfekte edilmesidir. Bu dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirebilmek içi ise artık neredeyse her insan yanında dezenfektan taşımakta ve bununla düzenli aralıklarla ellerini düzgün bir şekilde dezenfekte etmektedir. Aynı şekilde belediyeler tarafından sokaklara konan dezenfektanlar ve esnaflar tarafından her türlü dükkana koyulan dezenfektanlar sayelerinde insanlar ellerini dezenfekte etmektedirler. Bunu kolaylaştırmak için geliştirilen kullanışlı bir yenilik olarak ise el dezenfektan bilekliği örnek verilebilir. Bu bileklikler sayesinde insanlar dezenfektanlarını her zaman bileklerinde taşıyabilirler. Aynı zamanda da boşaldığında doldurulabilmesi özelliği sayesinde sadece bir defa almak yeterlidir.  Üzerine baskı uygulayarak elinizi ve avucunuzu dezenfekte edebileceğiniz bu bileklik sayesinde; spor yaparken spor sırasında, toplu taşımada yolculuk ederken çantalardan dezenfektan çıkarmaya uğraşmamak amacıyla ya da ellerinizin dolu olduğu herhangi bir anda kullanım kolaylığı sağlayarak dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirebilir ve böylelikle korona virüsten korunabilirsiniz. Bu ürünün oldukça uygun fiyatlı olması da tercih edilebilir olmasındaki önemli şeylerden biridir.

Comments 0

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *